המדריך המלא להשכרת מנוף סל

נדרשים לבצע עבודה בגובה רב ותוהים מה הדרך הנכונה לעשות זאת? זקוקים לעבודות תיקון, שיפוץ, תליית שלטים או גיזום? עוברים דירה ומחפשים פתרון נוח ובטוח להעברת הרהיטים? היום ניתן להשכיר מנופי סל בקלות ובמהירות עבור כל מטרה. חברות רבות מציעות שירותי השכרת מנוף סל או מנוף סל אדם יחד עם מפעיל מנוסה, מה שיוכל לפתור עבורכם בעיות שונות של עבודה בגובה. איך משכירים מנוף סל? מה חשוב לדעת לפני שעושים זאת, ולאילו סוגי עבודות מנוף סל יהיה פתרון מתאים? על כך בכתבה הבאה.

מנוף סל - מה זה אומר בעצם?

רבים מאיתנו מכירים את המנופים הגדולים הנמצאים באתרי בניה ומשמשים עבור הנפת מטען לגובה רב בבניה של בתים או בניינים. אך כשאנחנו מדברים על מנוף סל אנחנו מדברים על מנוף שונה לגמרי. מדובר בעצם במשאית אשר במקום מטען, נושאת מנוף מפרקי הידראולי אשר בקצהו מותן סל מתכת המתאים לנשיאת אדם או מטען. למה הכוונה במנוף מפרקי הידראולי? מנוף מפרקי הוא מנוף אשר בנוי מזרוע בעלת מספר קורות אשר מתקפלות אחת לתוך השנייה בדומה לאופן בו מקפלים ידיים או רגליים. מנוף הידראולי הוא מנוף אשר עושה שימוש במערכת של צינורות בהן זורמים מים או שמן באופן דחוס ובכך מאפשרים העברת כוח. אותו כוח משמש להרמת זרוע המנוף ולהנעתו בגובה רב כאשר הוא נושא עליו משקל כבד.

אז איך עובד מנוף סל?

מנוף סל, בדומה למנופים רבים אחרים עושה שימוש בעיקרון המנוף על מנת לבצע את פעולתו. מדובר בעיקרון פשוט אשר זכה לתיעוד ראשון עוד בימי יוון העתיקה. על פי עיקרון המנוף, ניתן להקטין את הכוח הנדרש על מנת לבצע פעולה באמצעות הארכת הדרך אשר הכוח פועל דרכה. זה אולי נשמע פרדוקסלי אך בעצם מדובר בעיקרון פשוט אשר אנחנו נתקלים בו רבות בחיי היום יום. חשבו לדוגמא על אופן פעולתו של פותחן בקבוקים – על מנת לפתוח את הבקבוק נדרש להפעיל כוח רב על הפקק. אם ננסה להפעיל את הכוח ישירות על הפקק יהיה לנו קשה מאוד לפתוח אותו. אם, לעומת זאת, נפעיל כוח על קצהו של פותחן בקבוקים, נגלה שהפקק נפתח בקלות רבה. אם כן, גם מנופים מודרניים עושים שימוש באותו רעיון – העברת כוח על פני מרחק על מנת להקטין את הכוח הנדרש לביצוע הפעולה. היום הדבר נעשה באופן מתוחכם יותר וכמובן שמנופים משתמשים בכוח חשמלי ולא בכוח ידני מה שמאפשר הרמה של משקלים גדולים הרבה יותר.

מה היתרונות של מנוף סל על פני מנופים אחרים?

מנופי סל, כמו מנופים רבים אחרים, משמשים להעברה של מטענים ממקום למקום. אך במה הם יעלים יותר ממנופים כמו מנופי צריח או מנופים ניידים אחרים? מנופי צריח לדוגמא, הם אותם מנופים העומדים על רגל אחת באתרי בניה, מסוגלים להרים משקלים כבדים הרבה יותר מאשר מנופים המותקנים על משאיות כמו מנופי סל. עם זאת, העמידות שלהם בנשיאת משקל רב ולגובה רב, דורשת מהם להיות יציבים במיוחד. על מנת להגיע ליציבות זאת, בסיסם של מנופי הצריח קבור באדמה בתוך יציקת בטון ועליו מונחות עוד משקולות בטון בהתאם למשקל שנדרש להרים. על כן, תהליך ההקמה של מנוף צריח הוא ארוך ומורכב ועשוי לקחת מספר ימים ודורש צוות שלם של עובדים מנוסים. מנוף סל לעומתו, הוא מנוף פשוט אשר לא נדרשת עבורו עבודת התקנה או הקמה. לפני תחילת ההנפה, מפעיל המנוף מייצב את המשאית באמצעות רגליים מיוחדות המיועדות למטרה זו ולאחר מכן המנוף מוכן לשימוש. כמו כן, העובדה שהמנוף מותקן על משאית מאפשרת לו ניידות רבה וניתן להגיע איתו בקלות גם לרחובות צפופים בתוך שטחים בנויים. בנוסף, השימוש בסל על פני וו תליה, מאפשר ביצוע של עבודות אשר מנופים אחרים לא מסוגלים לבצע. העובדה שאדם יכול לעמוד בתוך הסל, מקלה מאוד על ביצוע של שלל עבודות טכניות בגובה רב – החל מתיקונים, החלפת מנורות רחוב ושילוט ועד עבודות גיזום. יתר על כן, גם העברה של מטענים (בהנחה והם מסוגלים להיכנס לסל) יכולה להיות פשוטה יותר באמצעות מנוף סל שכן תהליך הקשירה של המטען פשוט יותר והמטען מועבר בצורה בטוחה יותר.

השכרת מנוף סל אדם עבור עבודות תחזוקה

אם כן, ברור כי כאשר אנחנו זקוקים לבצע עבודה בגובה, מנוף סל אדם הוא פתרון מעולה לשלל עבודות. בעיה בחיפוי של הבניין, התקנת סורגים, תיקון דליפה, בעיות במרזבים ועוד שלל בעיות טכניות העשויות להיווצר בחלקו החיצוני של הבניין – כל אלו ניתן לפתור בקלות באמצעות מנוף סל אשר יאפשר הגעה נוחה של איש מקצוע אל מוקד הבעיה. השכרה של מנוף סל אדם עבור עבודות מהסוג הזה מתומחרת לפי שעה ויכולה לנוע בין 500 ל-1300 ש״ח בהתאם לגובה מוקד הבעיה. כמו כן, כאשר משכירים מנוף סל אדם לטיפול בעבודות תחזוקה, חשוב כמובן לוודא מראש שמפעיל המנוף הוא בנוסף גם אדם אשר בעל המומחיות המתאימה לפתרון הבעיה.

השכרת מנוף סל עבור עבודות בניה

ניתן להשתמש במנופי סל גם עבור עבודות בניה שונות. בין אם זה עבור העלאת באלות עם ציוד בניין או לשם פינוי פסולת – מנוף בעל סל הוא פתרון טוב עבור הגעה למקומות גבוהים אשר הגישה אליהם קשה ומוגבלת. בנוסף, ניתן להשתמש במנופי סל גם עבור העברה של ציוד מכני לבניה כמו בובקאט או מחפורים. המחיר לשעה עבור השכרת מנוף סל לעבודות בניה יכול לנוע בין 300 ל-500 שח בהתאם לסוג עבודת הבניה. במידה ומדובר בעבודה בגובה מעל 25 מטר או בהעברה של ציוד מכני, המחיר כמובן יאמיר בהתאם.

השכרת מנוף סל עבור עבודות גיזום עצים

לא מעט עבודות גיזום בשטחים עירוניים נעשים באמצעות מנופי סל. הגישה לצמרות עצים היא קשה, בוודאי כאשר מדובר בעצים אשר מסוגלים לצמוח לגבהים של 10 ו-15 מטרים. המחיר לעבודת גיזום עצים באמצעות מנוף סל יכול לנוע בין 600 ל-2000 שח בהתאם לכמות העבודה וגובה העצים. בנוסף, שירות פינוי פסולת הגיזום מתומחר בנפרד ויכול לנוע בין 600 ל-1500 שח. גם כאן, חשוב כמובן לוודא עם חברת ההשכרה שמדובר בהשכרת מנוף סל עבור עבודת גיזום ושמפעילי המנוף הם בעלי הידע והציוד המתאים לביצוע עבודה זו.

השכרת מנוף סל עבור עבודות שילוט

אם אתם זקוקים לעבודות שילוט – בין אם זה שילוט חוצות או שילוט לתערוכות וירידים – ניתן לבצע עבודות אלו בקלות באמצעות מנוף סל. המחיר לשעת עבודה יכול לנוע בין 400 ל-1000 שח בהתאם לגובה העבודה. גם כאן, מדובר במחיר אשר כולל הן את השכרת המנוף והן את עלות המפעיל.

השכרת מנוף סל עבור העברת תכולת דירה או משרד

במקרים רבים, העברת תכולת דירה או משרד יכולה להיות משימה מורכבת ביותר. אם הדירה נמצאת בקומה גבוה, בבניין ללא מעלית או בבניין בעל חדר מדרגות צפוף, תהליך ההעברה עשוי להיות מסורבל ולסכן את הסבלים והן את הרהיטים. השכרת מנוף סל עבור עבודה כזו תעלה בין 300 ל-1200 שח לשעה בהתאם לגובה הדירה.

זקוקים למנוף ?
היי, נעים מאוד, אני תומר.
אם אתם זקוקים למנוף אני זמין בווטצאפ בכל שעה ואשמח לענות לכל שאלה! דברו איתי עכשיו ←