כמה עולה השכרת מנוף סל - קבלו מחיר מנצח

עוברים דירה? זקוקים לשירותי גיזום בגובה רב? מחפשים סיוע לתלייה של שלטים? מנוף סל הוא הפתרון בשבילכם. מנופי סל הם יעילים וזמינים לעבודות מסוגים שונים. בין אם אלו עבודות תיקון ואחזקה, שיפוץ, התקנת אנטנות, לוויינים או תאורה, עבודות גיזום או מעבר דירה – את כולן אפשר לבצע בקלות ובמהירות באמצעות מנוף סל בעל מפעיל מנוסה. אז כמה עולה השכרת מנוף סל? מה כדאי לדעת לפני שמזמינים מנוף סל, ומהם היתרונות של מנוף סל על פני פתרונות אחרים? על כך בכתבה הבאה.

מה זה מנוף סל?

לפני שניגשים לעניין המחיר, חשוב להבין מה זה מנוף סל ובמה הוא שונה ממנופים אחרים. מנוף סל, הוא בעצם מנוף הידראולי מפרקי, כלומר מנוף בעל זרועות אשר מתקפלות אחת לתוך השנייה ופועל באמצעות לחץ הידראולי – לחץ הנוצר באמצעות נוזל כמו שמן או מים אשר זורם בצינורות המיועדים לכך. ההבל בין מנוף סל למנופים אחרים הוא שבמקום וו הנפה (Jib או אונקול) המחובר לקצה זרוע ההנפה, ישנו סל מתכת בעל רצפה קשיחה אשר מתאים למעמד של אדם או חפצים כבדים. כך, המנוף מאפשר הרמה של אדם אל נקודה גבוהה על מנת לבצע סוגים שונים של עבודות וכן מאפשר העברת חפצים בצורה בטוחה וקלה יחסית שכן לא נדרשת קשירה מורכבת אל וו אלא ניתן פשוט להעביר את החפץ לסל ולאבטח אותו שם.

איך עובד מנוף סל?

אופן פעולתם של מנופי סל דומה ברובה למנופים אחרים. המנוף מבוסס על עיקרון המנוף, כלומר עיקרון לפיו ניתן להרים גופים כבדים באמצעות שינוי המומנט הנוצר בהתאם לנקודת הפעלת הכוח. הכוונה היא שבזכות זרועות ארוכות ומערכת מורכבת של בוכנות, מנוף מסוגל להרים משאות כבדים בלי להפעיל כוח רב. ניתן להמשיל זאת לאופן פעולתו של פותחן בקבוקים – אם ננסה לפעיל כוח על הפקק עצמו, יידרש מאיתנו להפעיל כוח רב יותר מאשר אם נפעיל כוח על קצהו של פותחן. כמובן שהמנופים היום מורכבים הרבה יותר מפותחן בקבוקים אך עיקרון פעולתם נשאר זהה. ההבדל העיקרי בין אופן פעולתו של מנוף סל לפעולתם של מנופים אחרים כמו מנופי צריח או מנופים ניידים בעלי וו היא שהפעלת המנוף מבצעת היישר מתוך הסל, על ידי המפעיל. כך, המפעיל יכול בעצמו לראות לאן הוא צריך להגיע ולנווט את הסל בקלות ובפשטות באמצעות שלוש מוטות השולטים בשלושת זוויות התנועה במרחב. זאת, בניגוד למנופים אחרים בהן מפעיל המנוף נמצא בתא הפעלה ועליו להזיז זרוע המרוחקת ממנו כמה עשרות מטרים. ברוב המקרים, על מנת לעשות זאת בצורה בטוחה, יצטרך מפעיל המנוף סיוע מאדם נוסף המכונה אתת ומטרתו להיות בקשר עם המטען המונף ולאותת למפעיל המנוף על סכנות בשטח או להכווין אותו לאופן התנועה הנכון.

מה היתרונות של מנוף סל על פני מנופים אחרים?

כפי שצוין, מנופי סל הם מנופים המותקנים על גבי משאית ובקצה זרוע ההנפה שלהם מותקן סל המתאים למעמד אדם. עם זאת, ישנם גם מנופים אחרים אשר פועלים באופן שונה. מנופי צריח למשל הם מנופים גדולים אשר עומדים על רגל אחת (ועל כן נקראים גם באופן רשמי עגורנים), ומשמשים להרמת מטען לגובה רב, בעיקר לצרכי בניה. מנופי צריח אמנם מסוגלים להרים משקל כבד הרבה יותר מאשר מנופי סל, ובמרבית המקרים מסוגלים גם להגיע לגובה רב יותר, אך עבור עבודות מסוימות הם פחות מתאימים ממנופי סל. היתרונות העיקרי של מנופי סל על פני מנופי צריח הוא מהירות ההרכבה והניידות. מנוף צריח, בשל גובהו הרב, דורש אמצעי בטיחות רבים והתקנתו בשטח עשויה לארוך מספר ימים. יש צורך במשקולות בטון על מנת לייצב אותו ובמקרים רבים הוא ממש נבנה מאפס באתר הבניה עבור העבודה. מנוף סל לעומתו הוא מנוף מוכן לשימוש. לא נדרשת עבודת הרכבה מיוחדת וכיוון שהוא מורכב על גבי משאית, קל ונוח לנייד אותו גם למקומות יחסית צפופים, בתוך אזורים בנויים או במקומות בעלי צמחיה רבה. ואם כבר דיברנו על ניידות, מנופי סל אמנם ניידים כמו מנופים ניידים אחרים אך השימוש בסל על פני וו תליה מאפשר לבצע עם מנופי סל פעולות שלא ניתן לבצע באמצעות מנוף נייד רגיל. טיפול בתקלות, החלפת נורות במנורות רחוב, התקנה של אנטנות או גיזום, כל אלו פעולות שדורשות נוכחות של אדם בגובה רב על מנת לבצע את העבודה. נשיאה של אדם באמצעות וו היא כמובן אסורה ומסוכנת ביותר ועל כן פעולות אלו ניתן לבצע באמצעות מנוף סל בלבד.

שימוש במנוף סל עבור עבודות תחזוקה

אם כן, ברור כי מנופי סל הינם שימושים ביותר עבור עבודות תחזוקה. חשבו על כל מנורות הרחוב שזקוקות להחלפה, דגלי יום העצמאות הנתלים ברחובות, שלטי חוצות בצמתים, עבודות תיקון בגשרים ומחלפים ואפילו עבודות גיזום בצמרות עצים גבוהים. כל אלו לא יכלו להתבצע ללא שימוש במנופי סל. נסו לתאר לעצמכם עובד תחזוקה מטפס לצמרת עץ באמצעות סולם או נתלה בחבל על מנת להגיע לראשה של מנורות רחוב. מדובר בתהליך מסוכן ומורכב אשר יכול לגרום לנזקים רבים. על כן, עבודות תחזוקה בגובה מתבצעות היום ברובן על ידי מנופי סל בעלי מפעילים מנוסים.

שימוש במנוף סל עבור מעבר דירה

גם מעבר דירה יכול להתבצע במהירות ובבטיחות גדולה יותר באמצעות מנופי סל. דירות רבות נמצאות בבניינים ישנים, ללא מעלית ובעלי חדר מדרגות קטן וצפוף. העברה של רהיטים רבים בתנאים כאלו עשויה לגרום לנזק רב הן לרהיטים והן לסבלים אשר נדרשים לסחוב רהיטים אלו. כמו כן, גם העברה של רהיטים באמצעות חבל עשויה להיות מסוכנת. חבלים רבים אינם מותאמים לסחיבה של משקל רב ועלולים להיקרע ובכך לסכן את הרהיטים ואת העוברים והשבים. באמצעות מנוף סל, ניתן להגיע בקלות לאחד מפתחי הדירה החיצוניים ולהעביר אליו את הרהיטים בצורה קלה ובטוחה.

תכלס, כמה עולה השכרת מנופי סל?

כמו השכרה של פריטים רבים, הדבר תלוי כמובן במאפייני המנוף ובאורך ההשכרה. ראשית, יש להבדיל בין סוגי הסל המותקנים על המנוף. יש מנופים בעלי סל שאינם מתאימים לאדם, יש בעלי סל אדם ויש כאלו בעלי סל המותאם להרמה והובלות. כמו כן, ניתן לבחור בהשכרת מנופי סל על פי התמחות המתאימה לסוג העבודה הנדרשת – מנוף סל עבור גיזום עצים, מנוף סל עבור עבודות שילוט או מנוף סל עבור עבודות בניה. המחירים עבור השכרת מנופי סל הם בדרך כלל לפי שעה ומשתנים בהתאם לכובד המשקל וגובה המנוף הנדרש. המחירים יכולים לנוע מ-800 ש"ח לשעה ועד ל-1500 ש"ח לשעה.

כללי בטיחות בעת שימוש במנוף סל

בעבודה עם מנוף, כמו בכל עבודה בגובה, חשוב לשמור על כללי בטיחות נוקשים על מנת להבטיח את שלומם של המפעילים ושל העוברים ושבים בסביבת המנוף. חשוב לוודא כי מפעיל המנוף הוא מפעיל בעל רישיון בתוקף. שהמנוף עצמו תקין ועבר ביקורת בחצי השנה האחרונה וכן שמפעילי המנוף עושים שימוש באמצעי בטיחות כמו כפפות וקסדות. כמו כן, מומלץ שלא לבצע עבודות עם מנוף בימים סוערים, בעלי רוחות חזקות או בתנאים אחרים של מזג אוויר קיצוני.

כמה עולה השכרת מנוף סל - השוואת מחירים
כמה עולה השכרת מנוף סל - השוואת מחירים

מאמרים אחרונים - מומלץ לקרוא בעיון!

זקוקים למנוף ?
היי, נעים מאוד, אני תומר.
אם אתם זקוקים למנוף אני זמין בווטצאפ בכל שעה ואשמח לענות לכל שאלה! דברו איתי עכשיו ←