כך תתפעלו משאית מנוף בצורה הבטוחה ביותר

לא משנה איך תסתכלו על זה – עבודה בגובה היא עבודה מסכנת חיים. זה לא באמת משנה אם אתם מבצעים עבודה על סולם או עבודה על מנוף, באופן עקרוני כל אחת מהפעולות הללו יכולות להיות מסכנות חיים. מהסיבה הזאת כאשר אתם עומדים לבצע כל סוג של עבודה בגובה, אתם צריכים לבצע את העבודה על פי הנחיות מוגדרות מראש. ככל שתבצעו את העבודה בגובה בהתאם לכל ההנחיות, כך תוכלו להגיע למצב שבו המשימה תושלם בהצלחה – ואתם לא תהיו בסכנה בשום שלב בדרך.

משאית מנוף הפכה להיות בשנים האחרונות כאפשרות המועדפת עבור כל מי שעומד לבצע עבודה בגובה. לא משנה אם מדובר על עבודה בגובה רב או על עבודה בגובה מינימאלי, התמורה שהמשאית מספקת היא תמורה מקסימאלית. כך שאם אתם עומדים לבצע משימה בגובה עם המשאית הזאת, אתם צריכים לדעת איך תוכלו להשלים את המשימה בצורה הבטוחה ביותר.

מספיק רק שתפספסו הנחיה אחת חשובה, ואתם עלולים להעמיד את עצמכם במצב של סכנת חיים. כל עוד זה נמצא בידיים שלכם, אין שום סיבה שאתם תעמידו את עצמכם במודע במצב שבו אתם עלולים לסכן לעצמכם את החיים. לעיתים אתם עלולים לא רק לסכן את החיים שלכם, אתם עלולים לסכן את החיים של עוד אנשים שנמצאים בקרבת מקום. כך שאתם מוכרחים לגלות אחריות ולדעת איך להשתמש באותה משאית מנוף בצורה הבטוחה ביותר – רק כך תוכלו לצאת לדרך.

מדוע חשוב לשמור על כללי הבטיחות של עבודה בגובה?

הרבה מאוד אנשים שעובדים בגובה, נוטים לחשוב כי החוקים הללו הם מוגזמים ולא מוצדקים – ולכן הם לא מקיימים אותם. לפני שאתם עושים החלטה כל כך משמעותית, כדאי לכם להבין לעומק מהן ההשלכות שעלולות להגיע במקרה של אי ציות לכללים. אחר כך תיזכרו כי לא תהיה לכם הזדמנות לעוד הזדמנות, בחלק מהמקרים זוהי עלולה להיות ההזדמנות האחרונה שאותה אתם מוכרחים להצליח.

הדבר הראשון שאתם צריכים לקחת בחשבון הוא שעבודה בגובה היא מסוכנת! לא משנה אם אתם מבצעים את העבודה עם משאית מנוף או עם כל סוג אחר של מנוף. אתם מוכרחים לבצע את המשימה על פי ההנחיות על מנת שתוכלו לשמור על הבריאות שלכם. מספיקה רק טעות אחת קטנה בכדי שתסכנו את החיים שלכם, והיהירות הזאת עלולה בסופו של יום להכות בכם כמו בומרנג – אתם ככל הנראה לא ממש רוצים שמצב כזה יקרה.

הדבר השני שאתם מוכרחים לקחת בחשבון הוא שאתם צריכים לבצע את העבודה על פי הנדרש. גם כאן לא משנה אם תעשו את המשימה בעזרת משאית מנוף או בעזרת כל מנוף אחר, המשימה חייבת להתבצע על הצד הטוב ביותר. כאשר אתם מבצעים את המשימות על פי כללי הבטיחות של עבודה בגובה – אתם יכולים להשלים אותם בצורה טובה. אם לא תבצעו את המשימות על פי הכללים של עבודה בגובה, אתם עלולים להגיע למצב שהמשימה לא תתבצע כנדרש – ואתם יצאתם קרחים מכל כיוון אפשרי.

משאית מנוף
משאית מנוף

מהם הדגשים החשובים ביותר לעבודה בטוחה עם משאית מנוף

רצוי מאוד לבדוק את תקינות המשאית ואת תקינות המנוף טרם ביצוע העבודה. לא משנה אם מדובר על עבודה קלילה שלוקחת זמן קצר או על עבודה מורכבת שלוקחת זמן רב. אתם צריכים להיות בטוחים שאתם לא מסכנים את עצמכם, ובדיקת המנוף והמשאית זה הבדיקה החשובה ביותר. אחריה אתם תוכלו לדעת שאתם יכולים להשתמש במנוף או במשאית ללא כל בעיה, ומבלי שאתם תצטרכו להיות בחשש מסוים – חשש שעלול כאמור להוביל לסכנת חיים במידה מסוימת.

תבדקו כי למשאית ולמנוף יש את כל האישורים הדרושים, אישורים שמוכיחים את היותם מיועדים לעבודה בגובה. לא מעט אנשים שעובדים בגובה מחפשים קיצורי דרך על מנת לחסוך בכסף, ואתם כמובן לא צריכים לתת לזה יד. לכל משאית מנוף אמורים להיות כל האישורים הדרושים, כך שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה. בירור קצר יעלה בפניכם את התמונה המדויקת, ואתם תדעו בדיוק מה אתם עומדים לקבל – מבלי שתצטרכו להיות בסכנה.

כל עובד שמבצע עבודה בגובה מחויב להחזיק באישור ובהסמכה נדרשת. לכן כאשר אתם מבצעים עבודה בגובה, אתם צריכים להיות בטוחים שהאנשים שמתפעלים את הסיטואציה הם כאלה שניתן לסמוך עליהם. מספיקה חוסר תשומת לב קטנה מהצד שלכם או היערנות על מנת שהמצב כולו יהפוך להיות הרבה יותר נפיץ. אתם מבחינתכם לא יכולים להגיע למצב שבו עובד ללא אישור עבודה בגובה מבצע את המשימה, לא משנה עד כמה המשימה עצמה דחופה. המצב הזה הוא עבירה על החוק, ועוד יותר חמור הוא מצב שעלול לסכן את החיים של העובד וגם את החיים שלכם.

עליכם להיות בטוחים כי כל האנשים שעומדים לתפעל את המנוף וכל האנשים שעומדים לבצע את העבודה בגובה מרגישים טוב. עבודה בגובה היא שונה מעבודה בקרקע, ולכן אתם צריכים להיות בטוחים שכולם מסוגלים לבצע את המשימה. אם אחד מהאנשים שעומדים לתפעל את המצב לא מרגיש בטוב, מוטב שלא לבצע את המשימה – או במידת האפשר למצוא לו מחליף. כך אתם תדעו כי אותו אדם שלא מרגיש טוב לא יסכן את עצמו וכמובן לא יסכן את שאר האנשים.

על מנת שתוכלו להוריד מכם את הדאגות, מוטב שתבחרו משאית מנוף איכותית וחדישה. עדיף שלא לסמוך על משאיות ישנות, כאלה שככל הנראה יכולות להביא איתן שחיקה וצרות אחרות רצוי למנוע. אתם צריכים להיות בטוחים שהמשאית שמבצעת עבורכם את המשימה היא חדישה, כך תוכלו לדעת שגם המנוף כמובן הוא יחסית חדש. ברגע שאתם מבצעים עבודה בגובה עם ציוד חדש ומתקדם, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. במקרה הזה לא צפויות להיות לכם הפתעות לא נעימות, הפתעות שאתם יכולים למנוע אותם – איך שלא תסתכלו על זה הכול נמצא בידיים שלכם.

כך תמצאו חברה מנוסה – כזאת שלא תחשוף אתכם לסכנה

תבחרו חברה שמומלצת על ידי בני משפחה או חברים. רוצים לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה? אנו לגמרי יכולים להבין אתכם, בכל זאת עבודה בגובה זה לא משחק ילדים. לכן רצוי לבחור חברה מומלצת על ידי בני משפחה או חברים קרובים, אנשים שאתם יכולים לסמוך עליהם. כנראה שגם הם קיבלו שירות משאית מנוף, ולכן הם יכולים להמליץ לכם מהניסיון שלהם על חברה מסוימת. כך תוכלו לדעת שאין לכם שום סיבה לחשש, אתם תוכלו להיות בטוחים שהמשימה שאתם צריכים לבצע תסתיים בצורה הכי טובה.

תבחרו חברה שיש עליה המלצות טובות ברשתות החברתיות. למה שלא תנצלו את ההתמכרות שלכם לרשתות החברתיות לטובה? הרי ההתמכרות הזאת יכולה להביא איתה גם דברים טובים, כל עוד אתם תדעו לכוון לעבר הדברים הטובים הללו. כאשר אתם מחפשים חברת מנופים, תוכלו להתבסס על ההמלצות ברשתות החברתיות – המלצות שאתם יכולים להסתמך עליהן. כך תגיעו למצב שאתם בוחרים חברה שאתם יכולים להיות רגועים לגביה. בסוף כל עבודה בגובה היא מסוכנת, המטרה שלכם היא לצמצם את הסכנה עד למינימום האפשרי – והמושכות נמצאות כולן בידיים שלכם.

תבחרו חברה שיש מאחוריה רזומה עשיר, אל תבחרו בחברה חדשה. הוותק של החברה יכול לשחק תפקיד מרכזי, וכאשר אתם מקבלים החלטה כזאת או אחרת – אתם מוכרחים להסתמך עליו. חברה לא מנוסה או כזאת שעושה את הצעדים הראשונים שלה בתחום, עלולה לעשות לא מעט טעויות קריטיות. כאשר אתם בוחרים חברה שיש מאחוריה רזומה עשיר וניסיון של שנים רבות, אתם יכולים לדעת כי היא התמודדה עם לא מעט מצבים בעייתיים – והיא ניצחה את המצבים הללו. כך שאתם ללא ספק יכולים להיות בטוחים שהיא תסייע לכם לעשות את המשימות כמו שצריך.

לא שמרתם על הבטיחות? אתם עלולים לשלם על כך ביוקר

החלטתם שאתם מעדיפים שלא לשמור על הנחיות הבטיחות? אתם צריכים לדעת שאתם עלולים לשלם על כך ביוקר. המדינה עד כה התמודדה עם עשרות רבות של אסונות כתוצאה מעבודה בגובה, והיא מעוניינת להפסיק עם הנושא הזה לתמיד. כאשר הדרך היחידה למנוע את המקרה הבא היא אכיפה ביד קשה, אכיפה שיכולה כמו שכבר אמרנו לעלות לכם ביוקר. אז מוטב שתבינו בדיוק מה עלול לקרות כאשר אתם תחליטו לתפעל משאית מנוף מבלי לשמור על כל ההנחיות.

בראש ובראשונה הבעלים של העסק ככל הנראה יספוג קנס. זוהי ההרתעה הראשונית שאמורה למנוע מצב שבו יתעלמו מההנחיות שוב בעתיד. אך כמובן שהקנס הזה הוא לא קנס קטן, מדובר על קנס של אלפי שקלים – כך שאתם לא יכולים להקל בו ראש. אתם לא תרצו להביא לעסק שלכם הוצאות נוספות, גם ככה המצב לא מזהיר – ואתם צריכים לעשות כל מאמץ על מנת למנוע מהעסק שלכם להוציא כספים מיותרים קחו את זה לתשומת הלב שלכם.

בנוסף גם העובד יכול לחטוף קנס, כל זאת בתנאי שהוא היה מודע למצב שבו הוא עבר על החוק. מרבית העובדים נוטים לחשוב כי המעסיק הוא האשם הבלעדי, אך במצב הזה גם העובד עלול לספוג קנס. בתור עובדים שעובדים שעות רבות על מנת להביא כסף הביתה, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לקבל קנסות מיותרים. מחובתכם לשים לב עוד לפני ביצוע העבודה שאתם לא מסכנים את חייכם ולא מסכנים את חייהם של האנשים האחרים שנמצאים בקרבת המקום.

במקרה שבו תקבלו קנס ותמשיכו לתפעל משאית מנוף שלא בהתאם להנחיות – אתם צפויים לקבל עונשים הרבה יותר כבדים. סגירת העסק או עונשי מאסר על תנאי או בפועל הם בהחלט עונשים שאתם צריכים לקחת בחשבון. כך שאם חשבתם שאתם רשאים לפעול איך שנוח לכם הגיע הזמן שתבינו כי המצב שונה בתכלית מהמצב הזה. אתם צריכים לשמור על הבטיחות לכל אורך הדרך, מלבי לחפש קיצורי דרך – כי כל קיצור דרך עלול להוביל למצב של סכנת חיים.

שיתוף ב facebook
אהבתם ? שתפו
שיתוף ב whatsapp
שתפו עם חברים
זקוקים למנוף ?
היי, נעים מאוד, אני תומר.
אם אתם זקוקים למנוף אני זמין בווטצאפ בכל שעה ואשמח לענות לכל שאלה! דברו איתי עכשיו ←